پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک یا تلگرام بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان معاد از نظر روح و جسم 8 صفحه word

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان معاد از نظر روح و جسم 8 صفحه word

 

 

 

 

 

در این متن می خوانیم:

 

کتاب «گفتار فلسفى [در باره] معاد از نظر روح و جسم‏» که درسه مجلد سامان یافته، شامل سخنرانى‏هاى خطیب توانا مرحوم‏حجه‏الاسلام والمسلمین فلسفى، است که مطالب علمى و مشکل را بابیانى شیوا و رسا و نافذ و قابل فهم براى عموم بیان کرده تاهر کس به فراخور ذوق خود از آن استفاده کند. 
معاد، از مسایل مهمى است که در مکاتب الهى به آن توجه شده واز اصول اساسى شمرده مى‏شود در قرآن کریم، آیات بسیارى در این‏باره آمده و در اخبار و روایات اسلامى نیز موضوع معاد و حیات‏پس از مرگ، مورد توجه و تاکید و اهتمام فراوان قرار گرفته‏است. 
معاد ضامن اجراى احکام انبیا است. پاداش و کیفرى که در مکتب‏انبیا - در روز جزا - آمده است، عامل مؤثرى در انجام وظایف‏دینى و الهى است. 
در گفتارهاى این کتاب - که قسمتى از مطالب آن را مولف محترم‏در سخنرانى‏هاى خود بیان کرده و بعدا با توضیح بیشترى به رشته‏تحریر در آورده است - از آیات و احادیث‏با روشى تازه در بحث‏هااستفاده شده است. همچنین درباره پاره‏اى از مسایل معاد از منظردینى بحث‏شده، و علاوه بر آن شواهدى از سخنان دانشمندان آورده‏شده است. (1) 
هر یک از مجلدات این اثر ماندگار در ده فصل تنظیم شده که هرفصل داراى عنوان‏هاى متعددى است، براى اطلاع معاد پژوهان معادباور از محتواى کتاب به اجمال، آن را مرور مى‏کنیم: 
جلد اول 
1) مکتب پیامبران و معاد 
برخى از مندرجات این فصل عبارت است از اسلام و روز جزا، مرگ وآغاز حیات نوین، قبول یا رد عالم آخرت، راه ایمان به روز جزا،قیام قیامت و اخبار پیامبران، متقیان و یقین به عالم آخرت،ایمان و گزینش آخرت بر دنیا، انسان و آرزوى خلود، تمایل خلودو حیات اخروى، کیفر ستمکاران، آرامش وجدان، در انتظار روزجزا، الهیون منکر معاد، معاد یا وعده قطعى خدا، آغاز حیات‏نوین پس از مرگ، پاداش و کیفر آخرت، نادیده گرفتن معنویات. 
2) ایمان به معاد و احساس مسوولیت
پاره‏اى از عناوین این فصل عبارتند از: مکتب پیامبران و ایمان‏به مبدا و معاد، مردم و ایام زندگى، مرگ از زندگى بهتر، آخرت‏و حیات جاودان، ایمان به معاد و احساس مسوولیت، نفى معاد وبیهودگى دنیا، مرگ یا ولادت دوم، معیار خوشبختى در آخرت، مقصوداز ایمان به روز جزا، گناهکاران و نامه اعمال، حسابرسى براساس عدل، تزکیه نفس و سعادت ابدى، عشق به شهادت، مرگ در راه‏خدا، یقین به قیامت و فداکارى. 

 

برای دانلود متن کامل به لینک زیر مراجعه کنید.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
7_206878_4917.zip24.9k

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان معاد یا بازگشت [به حق]» در دیدگاه ملاصدرا و اقتضائات آن برای اخلاق دیوید بورل 9 صفحه word

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان  معاد یا بازگشت [به حق]» در دیدگاه ملاصدرا و اقتضائات آن برای اخلاق دیوید بورل 9 صفحه word           در این تحقیق می خوانیم:   اخلاق، به عنوان رشته‌ای که به شیوه‌ای هنجاری به رفتار انسان می‌پردازد، در معرض تفسیرهای نظری گوناگونی است. با این حال، پیش‌فرض اصلی آن آزادی (اختیار) انسان است: پیش‌فرضی که ارسطو به طور خلاصه از آن به شایستگی ما برای دریافت ستایش یا سرزنش تعبیر می‌کند. بدین معنا که عمل به گونه درست ـ فارغ از اینکه چه ت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان معاد در جاهلیت 11 صفحه word

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1 با عنوان معاد در جاهلیت 11 صفحه word               در این تحقیق می خوانیم :   چکیده: اعتقاد به معاد و زندگى پس از مرگ، از موضوعاتى است که همواره بین پیروان ادیان و مذاهب، مورد بحث بوده است و همواره عده اى مخالف و عده اى موافق چنین آموزه اى بوده اند. در مقاله سعى کرده ایم اعتقاد به معاد را در عصر جاهلیت بررسى، و با آوردن شواهد تاریخى، قرآنى و ادبى (اشعار جاهلى) ثابت کنیم که آموزه «معاد&ra ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1با عنوان اعتقاد به معاد و موانع گسترش آن 9 صفحه word

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1با عنوان  اعتقاد به معاد و موانع گسترش آن 9 صفحه word               در این تحقیق می خوانیم :   یکى از بنیادىترین باورهاى دینى ((اعتقاد به معاد)) است. اعتقاد به زنده شدن پس از مرگ ظاهرى و حیات دوباره, نه تنها ریشه در فطرت انسان ها دارد, بلکه در سرلوحه برنامه هاى فرهنگى و تبلیغى پیامبران الهى قرار داشته است. تمامى راهنمایان آسمانى, انسان ها را به ((باور قیامت)) فرا خوانده اند, به طورى که تبیین و تعمیق اعتقاد به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1با عنوان معاد یا سیر تکاملى انسان 6 صفحه word

تحقیق درس اندیشه اسلامی 1با عنوان معاد یا سیر تکاملى انسان 6 صفحه word             در این تحقیق می خوانیم:   اگر ما به جهان آفرینش نظرى بـیفکنیم مشاهده مى کنیم که سراسر جهان بـه طور یک پارچه در حرکت است ; حرکتى صعودى و تکاملى بـه سوى هدف. در میان این موجـودات عالم انسان هم, چنین سیرى را در پـیش دارد. این حرکت از آغاز تـشکیل نطفه شروع شده و بـا ملاقات پروردگار به اوج خود مى رسد . خـدا در آیه اى از قرآن بـه این مطلب اشاره فرموده اسـ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان