پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک یا تلگرام بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

 

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پول شما و زندگی شما برای مهم است 

http://failestoon.sellfile.ir/ 

فرهنگ در کلام رهبری

تحلیل محتوای کمّی مقوله فرهنگ در بیانات، سخنرانی ها، خطبه ها، پیام ها، مصاحبه ها،

حکم ها، پرسش و پاسخ ها، گفت و شنود ها، نامه ها و یادداشت های

« آیت الله العظمی سیّد علی خامنه ای »

 

گزارش تحقیق 112 صفحه

مستندات تحقیق 792 صفحه

 

  شرح مختصر :

در پژوهشی دقیق و علمی با عنوان " فرهنگ در کلام رهبری " توانسته ایم تمام مقولات و ترکیبات فرهنگی مورد استفاده در کلام رهبری را که شامل مکتوبات، فرمایشات، سخنرانی ها و ... می شود (ترکیباتی همچون فرهنگ ایرانی، تهاجم فرهنگی، فرهنگ متخاصم و ...) که تعداد آنها به 555 ترکیب متنوع می رسد را استخراج و به همراه جمله ای که این ترکیبات در آنها به کار گرفته شده است، در مستندات این تحقیق بیاوریم.

این 555 ترکیب فرهنگی در قالب 24 دسته گروه بندی شده و در نمودارها و جداول زمانی و موضوعی شرح داده شده اند.

  

نمونه ای از گزارش 112 صفحه ای تحقیق:

 

مقدمه تحقیق اهمیت موضوع تحقیق:

 

همچنان که در پیشگفتار هم گفته شد، بررسی و مطالعه هر موضوعی در نگاه بزرگان به دلیل موقعیتی که آن شخصیت برجسته در جامعه، در زمینه جهت دهی به عموم مردم و تاثیر گذاری بر فکر و عمل آنها دارد، از اهمیت و ارزش والایی برخودار است؛ حال اگر موضوع مورد بررسی «فرهنگ» باشد که طبق گفته قبلی، که بزرگترین و مهمترین ثروت هر ملتی است، اهمیت کار مطالعه و بررسی صد چندان می شود.

بررسی «فرهنگ» در کلام «رهبری» با توجه به جایگاه مهم و تاثیرگذار رهبری انقلاب در بیست سال اخیر ایران بوده است. شاهد این مدعا مروری گذرا بر وظایف و اختیارات مقام مذکور در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. در کشور ما مقام رهبری انقلاب حکم ریاست جمهوری را که در اکثر کشورها مهمترین سمت دولتی محسوب می شود، تنفیذ می کند و یا اختیار عزل او از قدرت را دارد. دستور جنگ و صلح با رهبری انقلاب است. حل و فصل بغرنج ترین مسائلی که مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام از عهده حل آن بر نیامده اند بر عهده رهبریست. فرماندهی کل قوای کشور در اختیار این مقام است. مجموعه این موارد نشان دهنده برجستگی و اهمیتی این نقش سیاسی- اجتماعی در جامعه ماست. بدین لحاظ و از آنجا که «فرهنگ» یکی از موضوعات مهم مطرح در جامعه ماست، تصمیم گرفتیم این موضوع را در کلام رهبری بررسی نمائیم.

حال بدیهیست که افکار و اندیشه ها و اعتقادات و اولویت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارنده چنین سمتی، چقدر در جامعه ما مهم و تاثیر گذار است و بالطبع بررسی این افکار و اولویت ها و روشن کردن آنها به چه میزان مسیر حرکت جامعه ایران و اولویتهای آن را مشخص می کند و در پیش بینیهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی راه گشاست.

 

سؤالات پیش روی تحقیق :

 

در این تحتقیق در صددیم سوالات زیر را پاسخ گوئیم:

1- منظور رهبری انقلاب از فرهنگ چیست و ایشان چه تعریفی برای آن مد نظر دارند؟

2- کلمه فرهنگ با چه واژه های دیگری در آثار ایشان همراه شده است؟

3- در چه زمانی چه واژه هایی همراه فرهنگ بیان شده است و نیز در زمانهای مختلف کاربرد کدام واژه ها اوج و یا کاهش داشته است؟

4- کدام واژه های همراه شده با فرهنگ وزن بیشتری از لحاظ تکرار در آثار رهبری به خود اختصاص داده اند؟

5- تعریف رهبری از فرهنگ با تعاریف جامعه شناسان و انسان شناسان از فرهنگ چه نقاط اشتراک و افتراقی دارد؟

6- چه ترکیبهایی از واژه ها با کلمه فرهنگ قابل تصور است؟ 

 

اهداف اصلی تحقیق :

 

اهدافی که تحقیق پیش روی سعی در دست یابی بدانها دارد به طور مستقیم از سوالات بالا، یعنی سوالات تحقیق منبعث می شود.

1- فهم این موضوع که دیدگاه کلی رهبر در مورد فرهنگ چیست و فرهنگ در نظر ایشان چه جایگاهی دارد، همچنان که گفته شد، ما را در شناخت مسیر مراحل مختلف فعالیتهای امروز و فردای کشور یاری خواهد کرد؛ چرا که اولویت های ایشان به تناسب موقعیت مهمشان می تواند به اولویت های ملی و بین المللی در برنامه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل شود.

2-  ما با جستجوی کلمه فرهنگ و ترکیب آن با واژگان دیگر در کلام رهبری و نیز تعداد فراوانی کاربرد هرکدام (که وزن و اهمیتشان را مشخص می کند)، درخواهیم یافت که چه انواعی از ترکیبات فرهنگی برای رهبری انقلاب مهم، مطلوب، ایده آل و خوب تلقی می شوند و نیز چه انواعی از ترکیبات فرهنگی برای ایشان در اولویت های پایین تر یا نامطلوب، مخرب و مضر شناخته می شوند. در چه زمینه هایی نیاز به کار بیشتر داریم و در چه زمینه هایی در وضعیت خوبی از نظر فرهنگی قرار داریم.

3- دیگر هدف مهم این تحقیق مقایسه تعریف رهبری انقلاب از فرهنگ با تعاریف جامعه شناسان و انسان شناسان است. دریافت این امر که به چه میزان تعریف رهبری انقلاب از فرهنگ، نزدیک به تعاریف دانشمندان علوم اجتماعیست به ما کمک خواهد کرد تا بدانیم تا چه حد در دیدگاه رهبری بعنوان یک عالم دینی و حوزوی، ضوابط علمی و آکادمیک از اهمیت برخوردار است. علاوه بر این می توان علاقه مندی های ایشان را در مورد علوم مختلف از جمله علوم انسانی از این طریق مشخص کرد.

4- هدف دیگرمان پی گیری زمانی کاربرد فرهنگ در کلام رهبریست؛ تا از این طریق بتوانیم بدانیم که در چه برهه هایی از زمان (22 سال اخیر) چه زوایایی از فرهنگ برای ایشان و یا حتی جامعه ما اهمیت و برجستگی یافته و لزوم کار و فعالیت بیشتری را خواستار شده است و در مقابل چه قسمتهایی از فرهنگ در اولویت های پایین تری قرار دارند. در چه زمان هایی در معرض آسیب پذیری فرهنگی بیشتری بوده ایم و در چه زمان هایی به بالندگی فرهنگی قابل قبولی رسیده ایم. 

5-  یکی دیگر از اهداف این تحقیق تولید فهرستی از واژه هایی است که از ترکیب کلمات مختلف با واژه فرهنگ ساخته می شود. در واقع اولین قدم در مسیر تحلیل محتوا، رسیدن به طبقات و مقولات تحلیل است. این مقولات از دو راه قابل دستیابی بودند. راه اول، مراجعه به متخصصین فرهنگ و دریافت پیشنهادات آنها در این زمینه است. راه دوم تولید فهرست از طریق بررسی واژه های تولید شده و بکار رفته توسط شخص رهبری انقلاب خواهد بود. ما سعی کرده ایم در این تحقیق هر دو راه را برای رسیدن به این هدف طی نمائیم.

  

یافته ها و نتایج تحقیق

 

بدین ترتیب فصل مفصلی را آغاز می کنیم چنان که تمام یافته ها و نتایج ما در این فصل آمده است. این فصل حاوی 23 بخش است که در هر بخش یک دسته از ترکیب های فرهنگی به کار برده شده توسط رهبری انقلاب مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته سپس توسط جداول و نمودارهای هر کدام شفاف سازی و نیز مقداری توضیحات پیرامونی به میزان اطلاعات نویسنده در مورد آن دسته انجام گرفته است تا روشن شود که هر دسته گویای کدام بخش از منظور رهبری انقلاب در مورد فرهنگ بوده و نیز در آن بخش خاص کدام مقوله اهمیت و اولویت ارجحی دارد. بخش بیست و سوم به دسته ترکیبات جالب فرهنگی که رهبری انقلاب از آنها استفاده کرده اند اختصاص دارد. این بخش تشکیل شده است از برخی ترکیبات دیگر دسته ها، با این تفاوت که نوعی جزابیت و تازگی خاصی دارند. در انتهای این فصل نیز تمام دسته ها در یک بخش مجزا با جدول و نمودارهایی به طور کلی بررسی می شوند. بعد از این 24 بخش، بخش دیگری از کار که مقایسه تعریف رهبری انقلاب از فرهنگ با تعاریف دیگر دانشمندان از فرهنگ است را می آوریم. با این مقدمه کوتاه درباره این فصل، به بررسی اولین بخش می پردازیم:

 

1-   گروه ترکیبات « ارتباط فرهنگی »

 

براساس حروف الفبا «ارتباط فرهنگی» اولین مجموعه ای است که مورد بررسی قرار می دهیم در این دسته 11 مقوله و ترکیب فرهنگی (به همراه خود ارتباط فرهنگی) از رهبری انقلاب را آورده ایم که قرابت موضوعی کافی را به ارتباط فرهنگی داشتند و به طور کلی تاثیر و تاثر فرهنگها از یکدیگر و بر یکدیگر را بازگو می کنند. تعدادی از این مقولات عبارتند از: اخذ فرهنگی، ارتباط فرهنگی، آمیختن فرهنگ، انتقال فرهنگ، پیوست فرهنگی، تبادل فرهنگی، تجارت فرهنگ و ... در این دسته از ترکیبات فرهنگی مهمترین مقوله مورد توجه رهبری انقلاب «تبادل فرهنگی» و آن هم در سال 1371 بوده است که با فاصله بسیار زیادی از دیگر مقولات و سالها اهمیت یافته است. جدول و نمودارهای این دسته گویای جزئیات بیشتری هستند.

 

مستندات مشروح تحقیق

دو مقوله برای مثال از بین 792 صفحه

           

ابتذال فرهنگی

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار جوانان استان اصفهان

12/08/1380

 (پ 32) اول چيزى كه آوردند، ابتذال فرهنگى، كشف حجاب و كالاهاى مصرفى پس‌مانده بود؛ يا حداكثر نظامهاى نسخ‌شده درجه دو و سه آموزش و پرورش خود را آوردند؛ يعنى مردم را از همه جهت تحقير كردند.

  

ابزار فرهنگی

بيانات در ديدار با مسؤولان و كارگزاران نظام به مناسبت عيد سعيد غدير

27/01/1377

 (پ 10) از آنچه كه در اوايل انقلاب به وسيله‌ى جناح‌بنديهاى سياسى، گروهكها و عوامل پشت پرده‌ى گروهكها اتفاق افتاد، تا آنچه كه در دوران جنگ اتفاق افتاد، تا آن‌چه كه به وسيله‌ى ابزار فرهنگى انجام گرفت، تا آنچه كه به وسيله‌ى فشارهاى اقتصادى و سياسى براى اين ملت به وجود آوردند، در همه‌ى اين مراحل، آن چيزى كه توانسته است اين ملت را زير انبوه مشكلات، با سلامت، با قامت رسا و با سر برافراشته، پيش ببرد و از مشكلات فراوان نجات دهد، وحدت عظيم و اتحاد اين ملت بزرگ و با اراده و هوشمند بوده است.

 

بيانات در جلسه‌ى پرسش و پاسخ دانشجويان دانشگاه صنعتى اميركبير

22/12/1379

(پ 51) آن دستگاهى كه بايد در جهت رشد فكرى و فرهنگى و عملى انسانها فيلم بسازد و كتاب توليد كند و تمام ابزارهاى فرهنگى را در اين جهت به كار بيندازد، وقتى مى‌بينم كه در اين زمينه‌ها كم‌كارى دارد، طبيعتا مورد عتاب من قرار مى‌گيرد.

 

بيانات در ديدار با دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتى

22/02/1382

(پ 20) در كنار حركات عملى سياسى و اقتصادى و غيره، حقيقتا يك تهاجم در زمينه‌ى مسائل فرهنگى و با ابزارهاى فرهنگى آغاز شد.

 

بيانات در ديدار رئيس و مديران سازمان صدا و سيما

11/09/1383

(پ 31) رسانه‌ى ملى اگر بخواهد به عنوان مهمترين ابزار فرهنگى در كشور، از عهده‌ى اين كار بربيايد، بايد اين چيزها را در خودش تأمين كند: امين نظام باشد، مورد اعتماد مردم باشد، برخوردار از مزيتهاى رقابتى باشد.

 

فهرست مطالب

مقدمه   ..........................................................  6

فصل 1 : ارتباط فرهنگی      ................................  7

فصل 2 : بهبود فرهنگی     ................................  14

فصل 3 : پیشینه فرهنگی     .............................. 34

فصل 4 : آسیب شناسی فرهنگ     .................... 49

فصل 5 : ترویج فرهنگ     ..................................  87

فصل 6 : تغییر فرهنگ     ...................................  98

فصل 7 : تهاجم فرهنگی     ............................... 105

فصل 8 : داشته های فرهنگی     ........................ 141

فصل 9 : فرهنگ خودی     .................................. 165

فصل  10 : فرهنگ عمومی   ............................... 178

فصل 11 : فرهنگ مطلوب   ................................. 203

فصل 12 : فرهنگ نامطلوب   ............................... 245

فصل 13 : فرهنگ   ............................................ 293

فصل 14 : فعالان فرهنگی  .................................. 344

فصل 15 : تلاش فرهنگی   .................................. 398

فصل 16 : گرایش فرهنگی   .................................433

فصل 17 : مبارزه فرهنگی   ................................. 439

فصل 18 : محصولات فرهنگی   ............................. 448

فصل 19 : مدیریت فرهنگی   ................................ 462

فصل 20 : فضای فرهنگی  ................................... 470

فصل 21 : واقعیت فرهنگی   .................................503

فصل 22 : ویژگیهای فرهنگ   ............................... 514

فصل 23 : مجموع کل ترکیبات فرهنگی   ................ 525

فصل 24 : ترکیبات جالب فرهنگی   ....................... 527

فصل 25 : مقایسه تعریف رهبری انقلاب از فرهنگ با تعاریف دانشمندان علوم اجتماعی 529

فصل 26 : جمع بندی و نتیجه گیری و پیشنهادات   ................................................ 532

منابع :   ........................................................................................................ 542

 

 پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

پروژه آماده برای کسر خدمت سربازی تا 6 ماه

بعد از پرداخت، لینک های دانلود بلافاصله و به راحتی در اختیار شما قرار می گیرند.

 

برای دانلود پروژه آماده کسر خدمت سربازی تا 6 ماه به لینک زیر مراجعه کنید.

  

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000,000 ریال
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
farhang-dar-kalame-rahbari_206516_9053.zip7 MB