انواع پاورپوینت ها و تحقیقات آماده در تمام رشته ها و شاخه های علمی و غیرعلمی

محبوبترین محصولات

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان روش شناسی تفسیر قرآن کریم 25 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان روش شناسی تفسیر قرآن کریم 25 صفحه word

در این تحقیق می خوانیم:

ضرورت و امکان روشمند ساختن تفسیر قرآن کریم و چگونگی ارایه یک روش تفسیری دارای قواعد و سیستم و تفکیک آن از سلایق و ذوقیات اشخاص، و تبیین مؤلفه های روش صحیح تفسیری، روش تفسیری و زبان قرآن و چآسیب شناسی روش های تفسیری، شرایط دست یابی به یک روش علمی و هدفمند و رهیافت های مختلف در تفسیر و روش های تفسیر قرآن کریم از مسایل و موضوعات مهمی اند که هر محقق و تلاش گر عرصه معارف و علوم و تفسیر قرآن کریم شایق و راغب به آگاهی یابی از آنهاست. «کتاب روش» به منظور طرح دیدگاه های مختلف از اندیشمندان ا

دو تن از استادان و محققان علوم و تفسیر قرآن کریم جناب حجة الاسلام و المسلمین محمود رجبی و جناب حجة الاسلام و المسلمین علی اکبر بابایی به گفتگو نشسته است. آنچه در زیر می آید حاصل مناظره و گفتگوی چندین ساعته این دو استاد در محور و موضوعات فوق می باشد که تقدیم می گردد.

کتاب روش:

ضمن تقدیر و تشکر از حضور استاد محمود رجبی و استاد علی اکبر بابایی در این گفت وگو؛ مقوله مهم و پر دامنه «روش های تفسیر» را به بحث می گذاریم. درباره روش تفسیر قرآن کریم ـ به خصوص در سال های اخیر ـ گفت وگوهای زیادی مطرح بوده و گاه دیدگاه های متغایر و حتی متضادی بیان شده است مبنی بر این که آیا اساساً چیزی به نام روش تفسیر، قابل بحث و گفت وگو است یا نه. با توجه به این مباحث به نظر شما آیا اساساً برای تفسیر قرآن، امکان پیشنهاد یک روش وجود دارد؟

رجبی:

واژه تفسیر ممکن است کاربردهای مختلفی داشته باشد که اگر بخواهیم وارد این کاربردهای مختلف بشویم، در قالب این میزگرد نمی گنجد؛ لیکن فعلاً توافق می کنیم بر این که مقصود ما از «روش تفسیر»، در واقع شیوه ای است که مفسران برای فهم مراد خداوند از آیات قرآنی در نظر گرفته و به کار برده اند. حال این بحث مطرح است که آیا با چنین معنایی، می شود روش خاصی را ارائه کرد، یا این که نه اصولاً فهم و پی بردن به مراد خداوند ـ چنانچه عده ای گفته اند ـ شیوه معینی ندارد و طبق سلیقه افراد بوده و امری است ذوقی و افراد مختلف نسبت به ذوق و سلیقه و مهارت خودشان، روشی را انتخاب یا ابداع می کنند.

باید توجه کنیم که روش تفسیر قرآن، امری است که از دیرباز وجود داشته و مورد استفاده دانشمندان قرآن پژوه بوده است.

اگر ما درباره روش تفسیر قرآن و تعریف آن یا تعیین ضوابط و قواعد آن بحث می کنیم، در واقع در مقام تدوین و تنظیم هستیم؛ مانند منطق که روش فکر کردن است و تدوین علم منطق به معنای این نیست که خودمان قواعدی برای تفکر جعل و وضع کنیم. مکانیزمی برای تفکر وجود دارد و کسانی که علم منطق را تدوین کرده اند، آن مکانیزم را تدوین، سازماندهی و تنقیح کرده اند و دانشی به نام «علم منطق» به وجود آمده است.

باید به این نکته توجه شود که قرآن مجید، کتابی است بر اساس یک نظم بیانی خاص و هر جا نظمی وجود داشته باشد، روشی هم خواهد بود. ما معتقد به فصاحت و بلاغت خارق العاده قرآنیم؛ معنای این اعتقاد آن است که قرآن کریم، مانند شیوه معمول عقلا برای بیان مقاصد خود، دقیق ترین و رساترین واژه ها و عبارات را به کار گرفته است؛ لذا برای فهم این کتاب، روش دقیق و معینی وجود دارد که در سایر کتاب ها هم می توانیم این روش را به کار ببریم، ولی چون قرآن از دقّت، شفافیت، فصاحت و بلاغت خارق العاده ای برخوردار است، به کارگیری آن روش در قرآن، خیلی دقیق تر و معین تر از سایر متون است.

به اعتقاد ما روش بیانی و انتقال مفاهیم قرآن، روشی است که همه عقلا در گفت وگوهای خود به کار می گیرند، ولی در سایر موارد، احتمال اشتباه گوینده، دقیق نبودن واژه ها و عبارات و... وجود دارد. در بحث های اصولی می گویند اگر دلیلی بر آن نداشتیم، آن احتمالات را نادیده می گیریم و اصل را بر عدمشان می گذاریم. در خصوص قرآن این احتمالات هم به طور کلی منتفی است؛ یعنی نمی شود گفت در به کارگیری قالب های زبانی یا مفاد و واژه های قرآنی ـ نعوذ بالله ـ خطایی رخ داده یا کم دقتی شده است.

نتیجتاً به این می رسیم که خداوند در مقام بیان قرآن، همان اصولی را که انسان ها در گفت وگوهای خود به کار می گیرند، به کار گرفته است؛ لذا اگر آن اصول را مورد توجه قرار دهیم، به خوبی می توانیم به مقصود خداوند نایل شویم. ما معتقدیم که قرآن نه تنها روش خاص و معینی برای خود دارد، بلکه این روش در مقایسه با سایر متون و منابع دیگر، دقیق تر، معین تر و بدون هیچ انحراف و لغزشی، قابل به کارگیری است.

بنابراین، وقتی می گوییم که می شود روشی برای تفسیر قرآن پیشنهاد کرد، به این معنی نیست که خودمان روشی را بسازیم و بگوییم این روش پیشنهادی ماست. یا صرفاً ذوق و سلیقه خاص دانشمندان را منظور کنیم؛ بلکه «روش» مورد نظر ما، شیوه ای است که حتی پیش از نزول قرآن در سرشت انسان نهاده شده است و به تعبیری دیگر، این روش از زندگی اجتماعی و پایه های مناسبات و ارتباطات بیانی انسان اخذ شده است. اگر ما از ارائه و تدوین روشی سخن می گوییم، مراد کشف، تنظیم، تدقیق، تنقیح و ساماندهی این شیوه است، نه ابداع و ایجاد؛ پس روشی وجود دارد و این روش تابع سلیقه نیست و کشفی است نه ابداعی. اما روش های مختلفی که به کار گرفته شده است، به این جهت است که مفسران گاهی عناصر مختلفی را لحاظ می کنند و برای آن عنوان خاص روشی می گذارند.

استاد حجة الاسلام و المسلمین محمود رجبی معاون پژوهشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره و رییس گروه علوم اجتماعی پژوهشکده حوزه و دانشگاه و استاد دروس علوم قرآن، تفسیر و مبانی، اعجاز قرآن، روش تفسیر و تفسیر موضوعی است که سال های زیادی در مراکز تخصصی حوزه علمیه قم و دانشگاه های تهران به تدریس پرداختند، استاد رجبی در کنار تدریس دروس تفسیر و علوم قرآنی و مباحث روش شناختی قرآن کریم دروس علوم اجتماعی را نیز در مراکز آموزش عالی و حوزه تدریس نموده اند. ایشان علاوه بر تدریس و مدیریت های آموزشی و پژوهشی در عرصه پژوهش و تحقیق نیز طرح های تحقیقاتی ارزشمندی را اجرا و به جامعه علمی کشور ارائه داده اند.

علاوه بر آثار مکتوب و طرح های تحقیقاتی به اجرا درآمده در ده ها پایان نامه و رساله های علمی و طرح های تحقیقاتی به عنوان استاد راهنما، مشاور و ناظر همکاری و حضور داشتند و 17 اثر تألیف و ترجمه در زمینه علوم و تفسیر و معارف قرآنی و جامعه شناسی به صورت کتاب و 20 مقاله نیز تألیف و ترجمه نموده اند و 6 جایزه و لوح تقدیر در عرصه پژوهش و تألیف را تا کنون دریافت کرده اند.

کتاب روش:

آقای بابایی! با توجه به بیان آقای رجبی، اساساً خود «روش»، با کوتاه ترین و روشن ترین بیان، چه تعریفی دارد؟

بابایی:

هر کار هدفمندی ـ چه تفسیر و چه غیر آن ـ برای رسیدن به هدف، نیازمند روشی است. قاعدتاً کسی که به تفسیر قرآن می پردازد، هدفش رسیدن به معنا و مقصود قرآن است؛ یعنی پیش فرض ما این است که خداوند متعال، کتابی را فرستاده و می خواهد معارف و احکامی را به انسان ها القا کند. ما برای پی بردن به معانی و مقاصد خداوند متعال، نیازمند تفسیر می باشیم؛ پس هدف مفسر رسیدن به معنا و مقصود آیات کریمه است و هر کار هدفمندی برای نیل به هدف، روش مخصوص خود را دارد؛ تفسیر قرآن نیز همین طور است. وظیفه ما این است که دقت و تأمل کنیم تا آن روش صحیح را بشناسیم.

 

 

برای دانبود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
1_205450_5814.zip89.6k

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان درآمدى بر روش تفسیر قرآن از دیدگاه خاندان وحى(علیهم السلام) 23 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان درآمدى بر روش تفسیر قرآن از دیدگاه خاندان وحى(علیهم السلام) 23 صفحه word           عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از:       تنوّع روایات قرآنى اهل بیت(علیهم السلام) کلى یاجزئى نگرى درتعلیم روش هماهنگى ساختار قرآن با اصول محاوره عقلایى جاودانگى و جهانى بودن قرآن اعجاز قرآن جامعیت قرآن تحریف ناپذیرى قرآن       برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع تفسیر علمى، باید ها و نباید ها 31 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع تفسیر علمى، باید ها و نباید ها 31 صفحه word         در این تحقیق می خوانیم:  اقراء باسم ربک الذى خلق, خلق الانسان من علق, اقراء وربک الاکرم, الذى علم بالقلم…. اینک پانزده قرن از آن هنگام که اول بار این سروش غیبى در فضاى بسته غار حرا طنین افکند, مى گذرد. پانزده قرن است که مسلمانان این ندا را مى شنوند و بدان لبیک مى گویند. پانزده قرن است که مفسران قرآن را مى خوانند و به تفسیر آن مى نشینند. پانزده قرن است که ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان کرد فلسفی ملا صدرا به تفسیر قرآن (بحث علم) 18 صفحه word

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان کرد فلسفی ملا صدرا به تفسیر قرآن (بحث علم) 18 صفحه word عنواین اصلی این تحقیق عبارتند از:  حقیقت علم علم حضوری و علم حصولی مراتب ادراک مراتب عقل علم الهی علم به ذات علم به جزئیات قاعده «بسیط الحقیقه» کیفیت علم الهی مراتب علم الهی علم الهی و رزق جمع ‏بندی   برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان مبانی قرآنی تفسیر قرآن به قرآن 25 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان مبانی قرآنی تفسیر قرآن به قرآن 25 صفحه word             عناوین اصلی تحقیق عبارتند از:   مبانی تفسیر قرآن به قرآن هماهنگی آیات با یکدیگر  ساختار کلی قرآن بر اساس اصول محاوره عقلایی دلالت استقلالی قرآن در بیان مقاصد ساختار قرآن بر اساس محکم و متشابه پیوند معنایی آیات هر سوره نتیجه‏ گیری     برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید.   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان پژوهشى در روش تفسیر علمى قرآن 13 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان پژوهشى در روش تفسیر علمى قرآن 13 صفحه word             عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از:    دلیل‏هاى مخالفان تفسیر علمى قرآن  بررسى دلیل‏هاى مخالفان تفسیر علمى  دلیل‏هاى دیدگاه‏هاى تفصیل در تفسیر علمى  معیارهاى تفسیر علمى معتبر  معیارهاى خاص روش تفسیر علمى قرآن      برای دانلود متن کامل این تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع روش برداشت علمى از قرآن 29 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع روش برداشت علمى از قرآن  29 صفحه word                   عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از :   زمینه‏ها و انگیزه‏هاى پیدایش تفسیر علمى و علل رشد آن  تاریخچه، دیدگاه‏ها و مهم‏ترین آثار در زمینه تفسیر علمى  تحلیل و بررسى  شیوه‏هاى برداشت علمى از قرآن  مبانى برداشت علمى از قرآن معیارهاى برداشت علمى از قرآن:  امتیازات تفسیر علمى قرآن آسیب& ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر علمى در ( المیزان ) 19 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر علمى در ( المیزان ) 19 صفحه word               برخی از عناوین این تحقیق عبارتند از:   تفسیر علمى تعریف تفسیر پیشینه تفسیر علمى تفسیر علمى در نگاه علامه نمونه هایى از تفسیر علمى در المیزان تأثیر وزن در رویش گیاهان زوجیت اشیاء انبساط و گستردگى جهان اختلاف شب و روز روشهاى علمى تفسیر تفسیر پراگماتسیتى (اصالت عمل) از نگاه علامه تفسیر مادى (ماتریالیستى) تفسیر امپریسیزمى (اصالت تجربه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان ابوالفتوح رازى و تفسیر قرآن به قرآن 62 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان ابوالفتوح رازى و تفسیر قرآن به قرآن 62 صفحه word             برخی از عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از:     1- گرایش تفسیرى روض الجنان و روح الجنان  2- نظام ساختارى روض الجنان  3- ابزارهاى تفسیرى ابوالفتوح  4- گستره تفسیر قرآن به قرآن در روض الجنان  5- علوم قرآنى و تفسیر قرآن به قرآن  1/5- مکان یابى نزول آیات  2/5- سنجش سبب نزول آیات  3/5- نسخ آیات  ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان زمینه ‏هاى ذهنى و تاریخى تفسیر اجتهادى 25 word

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان زمینه ‏هاى ذهنى و تاریخى تفسیر اجتهادى 25 word                 عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از: مقدمه عهد رسالت عهد صحابه عهد تابعین عهد تدوین آسیب‏شناسى تفسیر روایى مقوّم‏هاى تفسیر نقلى (مأثور) ضعف سند وضع و جعل نقص و نقض اقتضا و تعریف تفسیر . نارسایى در روش‏هاى رقیب قابلیت‏ها و مصونیت بیشتر چهار. عقل و دانش بشرى. همپایى با نیازها و تحولات بشرى       برای دانلود این تح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان درآمدى بر تفسیر عرفانى و بررسى ریشه ‏هاى آن در اسلام 17 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان درآمدى بر تفسیر عرفانى و بررسى ریشه ‏هاى آن در اسلام 17 صفحه word               عناوین اصلی این تحقیق عبارتند از : درنگى در عناوین و مفاهیم دیدگاه‏ها در مورد تاویل  نگاهى به شیوه‏هاى تفسیرى نمونه‏هایى از تفسیر عرفانى ریشه‏هاى تفسیر عرفانى:  وجود آیات مربوط به تقوا و تزکیه نفس در قرآن توحید عرفانى علم لدنى و افاضى محبّت متقابل انسان و خدا در قرآن معرفت نفس در قرآن آیات آفاقى و آیات انفسى عرف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان پژوهشی در تفسیر علمی قرآن کریم 16 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان پژوهشی در تفسیر علمی قرآن کریم 16 صفحه word             عنواین اصلی این تحقیق عبارتند از:   مقدمه الف-سوابق تاریخی امام ابو حامد غزالی طنطاوی جوهری دلسوزی برای مسلمین میزان بهره‏وری از علوم در تفسیر جواهر چند ویژگی دیگر تفسیر جواهر       برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید.   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان رویکرد ادبی- تفسیری مجمع البیان 16 صفحه word

تحقیق آماده برای درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان رویکرد ادبی- تفسیری مجمع البیان 16 صفحه word             در این تحقیق می خوانیم: روش نحوی طبرسی فراوانی مباحث نحوی تحلیل شیوه جمله معنی و نحو شواهد شعر و نثر بهره وری از حدیث شخصیت شناسی طبرسی       برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان شیوه تفسیری معتزله 10 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان شیوه تفسیری معتزله 10 صفحه word         عناوین این تحقیق عبارتند از:    1) مقدمه 1) و قرآن را بر تو نازل کردیم تا آنچه را بر مردم نازل شده، بیان کنى. 2) آغاز پیدایش معتزله 3) برخى از عقاید معتزله 4) آغاز پیدایش رأى در تفسیر 5) ویژگیهاى تفسیرى معتزله       برای دانلود متن کامل تحقیق به لینک زیر مراجعه کنید: ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق اماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تحلیل ظاهر وباطن قرآن 14 صفحه word

تحقیق اماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تحلیل ظاهر وباطن قرآن 14 صفحه word           در این تحقیق می خوانیم :     1) مقدمه 2) ظاهر و باطن در لغت 3) ظاهر و باطن در حدیث 4) ظاهر و باطن در نظر غلات 5) ظاهر و باطن در نظر متصوفه 6) ظاهر و باطن در نظر علامه طباطبائى 7) ظاهر و باطن در تحلیل عقلى   برای دانلود متن کامل تحقیق فوق از لینک زیر استفاده کنید. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع پژوهشى در تفسیر علمى قرآن 12 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با موضوع پژوهشى در تفسیر علمى قرآن 12 صفحه word               در این تحقیق می خوانیم:   یکى از مباحث گسترده و عمیق در عصر حاضر، مبحث قرآن و علوم جدید است که ذهن بسیارى از مفسران شیعه و سنى و حتى برخى دانشمندان غیر مسلمان را به خود مشغول کرده است .  از طرفى مباحث مربوط به ماهیت علم تجربى و رابطه آن با قرآن و قلمرو و حوزه‏هاى علم و قرآن و تعارضات پندارى و ابتدایى در این مورد، و از طرف دیگر علاقه م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیری موضوعی قرآن کاوشی در تفسیر پرتوی از قرآن 8 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیری موضوعی قرآن کاوشی در تفسیر پرتوی از قرآن 8 صفحه word             در این تحقیق می خوانیم:     پرتوی از قرآن عنوان تفسیر چند جزء از قرآن اثر مرحوم آیت اللّه سید محمود طالقانی‏ (1286-1358)است.این اثر ارزشمند را به حق‏ می‏توان تبلوری از اندیشه پویا،علم و ایمان والای‏ ایشان دانست.وی پرتوی از قرآن را با همان‏ صداقت و صفا،ذوق سلیم که در شخصیت و زندگی‏ اجتماعی ایشان سراغ داریم به نحوی شایسته&r ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان در باب امکان و امنتاع تفسیر علمی قرآن 12 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان در باب امکان و امنتاع تفسیر علمی قرآن 12 صفحه word در این تحقیق می خوانیم: شماری از نویسندگان معاصر مسلمان‏ چنین می‏اندیشند که قرآن،حاوی‏ اطلاعات یا معرفت علمی است؛بنابراین‏ از امکان آنچه تفسیر علمی قرآن‏ خوانده می‏شود،سخن می‏گویند.این‏ مقاله به طرح و بررسی دیدگاه‏هایی‏ می‏پردازد که در موافقت و مخالفت با تفسیر علمی،طرح شده است.عمده‏ نتیجه حاصل آنکه،گرچه در حال حاضر مؤیدات چنین تفسیری کم‏وبیش&rlm ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان روش شناسی تفسیر قرآن کریم 25 صفحه word

تحقیق آماده درس تفسیر موضوعی قرآن با عنوان روش شناسی تفسیر قرآن کریم 25 صفحه word در این تحقیق می خوانیم: ضرورت و امکان روشمند ساختن تفسیر قرآن کریم و چگونگی ارایه یک روش تفسیری دارای قواعد و سیستم و تفکیک آن از سلایق و ذوقیات اشخاص، و تبیین مؤلفه های روش صحیح تفسیری، روش تفسیری و زبان قرآن و چآسیب شناسی روش های تفسیری، شرایط دست یابی به یک روش علمی و هدفمند و رهیافت های مختلف در تفسیر و روش های تفسیر قرآن کریم از مسایل و موضوعات مهمی اند که هر محقق و تلاش گر عرصه معارف و علوم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان