پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک یا تلگرام بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود تحقیق علم آمار 32 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 35 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 


 


‏1


‏علم آمار


‏علم آمار بر ‏نظريه‏ٔ‏ آمار‏ مبتنی است که شاخه‌ای از ‏رياضيات‏ کاربردی است. در نظریه‏ٔ‏ آمار،اتفاقات تصادفی و عدم قطعیت توسط ‏نظریه‏ٔ‏ احتمال‏، ‏مدل‌بندی‏ می‌شوند. در این علم، مطالعه و قضاوت معقول در باره‏ٔ‏ موضوع‌های گوناگون، بر مبنای یک جمع انجام می‌شود و قضاوت در مورد یک فرد خاص، اصلاً مطرح نیست.


‏از آن‌جا که هدف آمار این است که «بهترین» اطلاعات را از ‏داده‌های‏ موجود تولید کند، بعضی نویسندگان، آمار را شاخه‌ای از ‏نظریه‏ٔ‏ تصمیم‌گیری‏ به شمار می‌آورند.


‏این علم به بخشهای ‏آمار توصیفی‏ و ‏آمار استنباطی‏ تقسیم می‌شود.


‏یک ‏بافت‌نگار‏ آماری


‏[‏ویرایش‏]


‏عمل آماری


‏شامل برنامه‌ریزی و جمع‌بندی و تفسیر مشاهدات غیر قطعی است به‌شکلی که‏[1]‏ ‏:


‏اعداد نماینده‏ٔ‏ واقعی مشاهدات بوده، غیر واقعی یا غلط نباشند.


‏به‌نحو مفیدی تهیه و تنظیم شوند.


‏به‌نحو صحیح تحلیل شوند.


‏قابل نتیجه‌گیری صحیح باشند‏.


‏3


‏روش‌های آماری


‏مطالعات تجربي و مشاهداتي هدف كلي براي يك پروژه تحقيقي آماري، بررسي حوادث اتفاقي بوده و به ويژه نتيجه گيري روي تأثير تغييرات در ارزش شاخص‌ها يا متغير هاي غير وابسته روي يك پاسخ يا متغير وابسته است. دو شيوه اصلي از مطالعات آماري تصادفي وجود دارد‏ ‏: مطالعات تجربي و مطالعات مشاهداتي. در هر دو نوع از اين مطالعات، اثر تغييرات در يك متغير ( يا متغير هاي ) غير وابسته روي رفتار متغير هاي وابسته مشاهده می‌‌شود. اختلاف بين اين دو شيوه درچگونگي مطالعه اي است كه عملاً هدايت می‌‌شود. يك مطالعه تجربي در بردارنده روش هاي اندازه گيري سيستم تحت مطالعه است كه سيستم را تغيير می‌‌دهد و سپس با استفاده از روش مشابه اندازه گيري هاي اضافي انجام می‌‌دهد تا مشخص سازد كه آيا تغييرات انجام شده، مقادير شاخص‌ها را تغيير می‌‌دهد يا خير. در مقابل يك مطالعه نظري، مداخلات تجربي را در بر نمی‌گيرد. در عوض ‏داده‌ها‏ جمع آوري می‌‌شوند و روابط بين پيش بيني‌ها و جواب بررسي می‌‌شوند.


‏يك نمونه از مطالعه تجربي، مطالعات Hawthorne‏ مشهور است كه تلاش كرد تا تغييرات در محيط كار را در كمپاني الكتريك غربي Howthorne‏ بيازمايد. محققان علاقه مند بودند كه آيا افزايش نور می‌‌تواند كارايي را در كارگران خط توليد افزايش دهد. محققان ابتدا كارايي را در كارخانه اندازه گيري كردند و سپس ميزان نور را در يك قسمت از كارخانه تغيير دادند تا مشاهده كنند كه آيا تغيير در نور می‌‌تواند كارايي را تغيير دهد. به واسطه خطا در اقدامات تجربي، به ويژه فقدان يك گروه كنترل محققاتي در حالي كه قادر نبودند آنچه را كه طراحي كرده بودند، انجام دهند قادر شدند تا محيط را با شيوه Hawthorne‏ آماده سازند. يك ‏نمونه‏ از مطالعه مشاهداتي، مطالعه ايست كه رابطه بين سيگار كشيدن و ‏سرطان ريه‏ را بررسي می‌‌كند. اين نوع از مطالعه به طور اختصاصي از شيوه اي استفاده می‌‌كند تا مشاهدات مورد علاقه را جمع آوري كند و سپس تجزيه و تحليل آماري انجام دهد. در اين مورد، محققان مشاهدات افراد سيگاري و غير سيگاري را جمع آوري می‌‌كنند و سپس به تعداد موارد سرطان ريه در هر دو گروه توجه می‌‌كنند.


‏3


‏احتمال


‏كلمه ‏احتمال‏ از كلمه لاتين probare‏ ( به معني اثبات يا آزمايش كردن ) منشأ می‌‌گيرد. در ‏زبان محاوره‏، ‏احتمال‏ يكي از چندين لغتي است كه براي دانسته يا پيشامدهاي غير مطمئن به كار می‌‌رود و كم و بيش با لغاتي مثل مشابه، با ريسك، خطرناك، نامطمئن، مشكوك و بسته به متن قابل معاوضه می‌‌باشد. شانس، بخت،امتياز و شرط بندي از لغات ديگري هستند كه نشان دهنده برداشت هاي مشابهي هستند. همانگونه كه نظريه مكانيك تعاريف دقيقي از عبارات متداولي مثل كار و نيرو دارد، ‏نظريه احتمال‏ نيز تلاش دارد تا برداشت هاي ‏احتمال‏ را كميت سازي كند.


‏[‏نرم‌افزارها


‏آمار مدرن براي انجام بعضي از محاسبات خيلي پيچيده و بزرگ به وسيله ‏رایانه ها‏ استفاده می‌‌شود. كل شاخه هاي آمار با استفاده از محاسبات كامپيوتري انجام‌پذیر شده اند، براي مثال شبكه هاي عصبي. ‏انقلاب‏ كامپيوتري با يك توجه نو به آمار «‏ ‏آزمايشي‏ ‏» و «‏ ‏شناختیک‏ ‏» رويكردهايي براي آينده آمار داشته است.


‏يكي از مهمترين كاربرد هاي آمار و ‏احتمال‏ با استفاده از رایانه شبيه سازي است .اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656424958710_1654984_5380.zip1.9 MB