پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک یا تلگرام بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود تحقیق شکاف نسلها - 22 صفحه وورد

دانلود تحقیق شکاف نسلها - 22 صفحه وورد

 

 

 

 

 

نخستين بار اصطلاح شكاف نسل‌ها در دهه60 در كشورهاي غربي مطرح شد كه به نحوي اختلافات فرهنگي ميان فرزندان و والدين‌شان را تشريح مي‌كرد. به تعبير روبرت نيزبت در جامعة جديد تأكيد بر ارزشهاي فردگرايانه از يكسو باعث پيشرفت جامعه، و از سوي ديگر تبعاتي مثل انواع انحرافات اجتماعي را دربردارد. اين در حالي است كه طي سال‌هاي اخير تفاوت قابل توجهي ميان ارزش‌هاي جوانان با والدين‌شان مشاهده مي‌شود. صاحب‌نظران از ابعاد مختلف روان‌شناسي، جامعه‌شناسي، علوم تربيتي و ساير علوم مرتبط كه اين پديده مي‌توانسته در آن حوزه قرار گيرد به تبيين و تحليل اين امر پرداخته‌‌اندو هم چنين در دهه هاي اخير موج مدرنيزاسيون كه به همراه خود آموزش همگاني، گسترش رسانه‌هاي جمعي و بسياري موارد ديگر را به همراه آورد، موجب افزايش دانستنيها و آگاهيهاي عمومي نسل جديد شد، و حوزة ارتباطات انساني و اجتماعي آنها را وسيعتر نمود. طبيعي‌ترين نتيجة اين فرايند اين بود كه نسل جديد، نسلي شد كه اولاً بسيار باشتاب اجتماعي مي‌گرديد، و ثانياً در راه اجتماعي شدن، تنها منبع ارزشگذار او ديگر خانواده و سنّت حاكم بر خانواده نبود. زيست‌جهان متفاوت نسل نو يا به تعبير مانهايم تجربيات ديگرگون آنان، كه به سبب تحولات صنعتي و سپس اجتماعي- فرهنگي به وجود آمد، بين جهان‌بيني نسل جديد و نسل قديم شكاف انداخت. و از اين مهمتر، امكان ظهور و بروز اين شكاف را در زبان و رفتار گروه جديد، فراهم ساخت در اين  تحقيق  قصد بررسي  شكاف نسل ها با توجه به دو مقاله   " شكاف نسلي در رويكرد هاي كلان جامعه شناختي" نوشته دكتر مريم قاضي نژاد و به راهنمايي دكتر محمد توكل  و هم چنيني " شكاف نسلي  يا گسست فرهنگي  " نوشته دكتر سعيد معيد فر را  داريم .

تعاريف

1-1-     تعريف  مقاله اصلي " شكاف نسلي در رويكرد هاي كلان جامعه شناختي : بررسي و نقد رهيافت هاي نسل تاريخي  و تضاد با تاكيد بر نظرات مانهايم و بورديو"

 " شكاف نسلي مفهومي است  كه  اختلاف فاحش رواني ، اجتماعي و فرهنگي  و تفاوت معنا دار در بينش  و آگاهي ، باور ها ، تصورات ، انتظارات ، جهت گيري هاي ارزشي و الگوهاي رفتاري ميان دو نسل همزمان در يك جامعه را مورد توجه قرار مي دهد. "  ( توكل و قاضي نژاد ، 1385 :86 )

  • تعريف كارل مانهايم : يك نسل حقيقي و تبلور يك آگاهي نسلي متمايز نتيجه حوادث تاريخي عظيمي است كه افراد در حدود 25-17 سالگي خود در داخل حوزه جغرافيايي واحدي ، به طور مشترك آن را تجربه مي كنند.
  • تعريف پير بورديو :نسل را به عنوان يك ساخته اجتماعي و حاصل تضاد ب سر منابع اقتصادي و فرهنگي در داخل يك ميدان معين مي داند.

2-1-  تعريف مقاله دوم " شكاف نسلي يا گسست فرهنگي- بررسي شكاف نسلي در ايران"

" شكاف نسلي وجود وجوه نازل تر اختلاف ميان نسل هاست. در اين مقاله به نقل از فرهنگ آكسفور شكاف نسلي اين چنين تعريف شده :

"شكاف نسلي به عنوان اختلافي در نگرش يا رفتار جوانان  و افراد سالمند تر تعريف شده است كه موجب عدم فهم متقابل آنان از يكديگر مي شود."

( معيد فر ، 1383 : 56 )

 برای دانلود کل تحقیق از لینک زیر استفاده کنید:


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
shekafe-naslha_1017826_7365.zip65.7k